zabrze.repertuary.pl
Film

Jeszcze nie wieczór


Reżyseria: Jacek Bławut

Repertuar filmu "Jeszcze nie wieczór" w Zabrzu

Brak repertuaru dla filmu "Jeszcze nie wieczór" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Jeszcze nie wieczór

Czas trwania: 96 min.
Produkcja: Polska , 2008
Premiera: 15 maja 2009
Dystrybutor filmu: Film Polski

Reżyseria: Jacek Bławut
Obsada: Jan Nowicki, Nina Andrycz, Sonia Bohosiewicz, Ewa Krasnodębska

Film o miłości, przemijaniu i aktorach - ich ekscentryczności, marzeniach zagrania jeszcze jednej, może już ostatniej wielkiej roli.


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 2240 razy. | Oceń film

Wasze opinie

mijagi 20. maja 2009, 22:09

mojobeat, oni nie zachowują się jakby byli młodzi, zachowują się jak ludzie starzy. wartość tego filmu polega na tym, że rozprawia się ze schematem myślenia: "w porządku są ludzie starzy, którzy zachowują się jak ludzie młodzi". film pokazuje, że ludzie starzy mogą mieć w dupie ludzi młodych i młodość samą w sobie. mogą starość swoją celebrować, mogą starością się pysznić (dopiero na starość ma się odpowiednią gębę). wykorzystani? - dlaczego dorośli ludzie mieliby się czuć wykorzystani po tym, jak zgodzili się zagrać w filmie? starość to nie jest choroba tylko moment życia.

mojobeat 19. maja 2009, 15:59

Pomysl, aby cos takiego nakrecic wydaje sie naprawde trafiony. Juz same pokazanie ludzi, wielkie osobowosci w podeszlym juz wieku, ktore zachowuja sie tak jakby byli ciagle mlodzi moim zdaniem lamie pewne uprzedzenia dotyczace zagadnienia starosci. I dobrze. To juz jest cos. Niestety, film momentami wydaje sie nuzacy i malo przekonywujacy. Moze glownie dlatego, ze nie moglem oprzec wrazenia, iz ci wielcy artysci minionej epoki zostani w pewnym sensie wykorzystani. Tak wiec juz lepiej obejrzec sobie jeszcze raz np. "Pore umierac" Doroty Kedzierzawskiej, choc maly plusik za sam pomysl temu filmowi sie nalezy.

Dziecko_Saturna 17. maja 2009, 17:59

O starości jako części życia - z wrażliwością i szacunkiem, bez zbędnego patosu. Doskonały obraz; gorąco polecam.

mijagi 17. maja 2009, 9:36

Film o ludziach starych, którzy nie "wyglądają młodo", nie "trzymają się świetnie". O ludziach, którzy potrafią umierać. Bardzo dobre kino.

46 16. maja 2009, 20:12

Gdyby nie pani Beata Tyszkiewicz to wyszłabym już w połowie ze sali.To horror.Nie podobał mi się i jest mi bardzo przykro bo mam szacunek dla starych ludzi.Sama już jestem starsza.Moim zdaniem nie należy robić takich filmow.

Dodaj nowy komentarz Jeszcze nie wieczór

Twoja opinia o filmie: